1. Úvod
  2. BLOG
  3. Málo místa na WC? Existuje řešení s rohovým WC
22.11.2020
Komentáře (0)

Málo místa na WC? Existuje řešení s rohovým WC

Rohové WC

Při hloubce místnosti 95 cm (vycházíme z konkrétních rozměrů WC v panelovém bytě) zbývá po instalaci 60 cm hluboké záchodové mísy s nádržkou prostor mezi záchodem a dveřmi jen 35 cm. Velmi podobně to dopadne při použití závěsného systému nainstalovaného před stávající stěnu a zavěšení klozetu o hloubce 50 cm. Prostor 35 cm pro kolena sedícího člověka průměrného vzrůstu je sice „snesitelný”, určitě ale není příjemný a komfortní.

WCbidet SD3842 v místnosti 950x900 mm

Pokud není možné získat větší prostor stavebními úpravami, existuje jedno efektní, ale málo využívané řešení. Na trhu jsou k dostání i klozety určené pro umístění do rohu místnosti.

V místnosti s hloubkou 95 cm a šířkou pouhých 90 cm tak můžete získat prostor mezi hranou klozetu a rohem místnosti celých 55 cm. Mezi dveřmi a s nimi rovnoběžnou hranou klozetu je potom 37 cm pro nohy a ramena uživatele záchodu.

Rohové WC ale není jen nouzovým řešením pro velmi malé místnosti. Může být elegantně umístěno i do velké místnosti, kde dobře využije prostor a zároveň vytvoří nebvyklý a originální prvek ve vaší koupelně.

Rohový WCbidet SD3144 ve velké koupelně

Navíc díky kombinaci WC a bidetu v jedné keramice nepotřebujete další prostor pro samostaný bidet.

Klozety s malou hloubkou

Další možností je využití klozetu s co nejmenší hloubkou. Závěsné klozety jsou k dispozici ve velikosti už od zhruba 50 cm.

Ne všude je ale možné nainstalovat závěsný systém do stoupaček za WC. Závěsný systém samotný zabere minimálně 12 cm.

Klozety s nádržkou (kombi) pak mají hloubku nejméně 60 cm (Creavit SEDEF SD3842).

Creavit SD3842 - rozměry

Krátké závěsné WCbidety

Krátký kombi WCbidet (s nádržkou)

Rohové WCbidety

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli